top of page
  • Zdjęcie autoraMyślę, czuję, jestem

Gry jako narzędzie edukacyjne

Gry edukacyjne są niezwykle cennym oraz atrakcyjnym narzędziem przekazywania wiedzy na każdym etapie edukacji. Różne formy gier i zabaw, które stanowią nieodłączny element edukacji pozaformalnej, pozwalają na większe zaangażowanie młodzieży oraz zwiększenie efektywności uczenia się wśród osób młodych.


Różnego rodzaju gry, zabawy a także konkursy kojarzą się młodzieży bardziej z rozrywką i z przyjemnym sposobem spędzania czasu niż z tradycyjną nauką. Z tego względu łączenie elementów rozrywkowych z procesem edukacyjnym może przynieść bardziej satysfakcjonujące rezultaty w faktycznym przyswajaniu wiedzy i nowych pojęć przez osoby młode.


Założeniem projektu “Myślę, czuję, jestem” było przekazanie uczniom szkół ponadpodstawowych wiedzy na temat emocji i uczuć w jak najbardziej przyjemnej i przystępnej formie. Z tego względu podczas warsztatów młodzieży proponowane były różne formy gier i zabaw, które pozwoliły na większe zaangażowanie uczniów do aktywnego uczestniczenia w przygotowanych zajęciach oraz dzielenie się swoimi emocjami i wewnętrznymi przeżyciami w komfortowy dla nich sposób.


Gry edukacyjne mogą stanowić cenne narzędzie w dziedzinie nauki o emocjach i samoregulacji, ponieważ zapewniają bardziej swobodną formę przekazywania wiedzy, dzięki której młodzież może poznawać różnorodne emocje i uczucia. Poprzez gry, młodzież może uczyć się rozpoznawania, nazywania i rozumienia swoich emocji, co jest kluczowe dla ich rozwoju emocjonalnego. Zabawy edukacyjne mają potencjał dołączenia do rozrywki elementów edukacyjnych, co czyni proces nauki o emocjach i uczuciach bardziej interesującym i atrakcyjnym dla młodzieży. Poprzez ciekawe historie, wyzwania i nagrody, gry edukacyjne mogą przyciągnąć uwagę i zaangażowanie młodzieży, co sprzyja skutecznemu przyswajaniu wiedzy na temat emocji i uczuć.


2 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page