top of page
  • Zdjęcie autoraMyślę, czuję, jestem

Młodzież na fali stresu - narzędziownik

Dla uczniów objętych programem warsztatów "Myślę, czuję, jestem" przygotowaliśmy narzędziownik "Młodzież na fali stresu" w którym uczniowie znajdą praktyczne porady dotyczące tego, jak rozpoznawać 🥵 stres, jakie są jego skutki oraz jak skutecznie nad nim pracować. Omówione zostały techniki relaksacyjne, metody redukcji stresu oraz sposoby na budowanie zdrowych nawyków i pozytywnych relacji społecznych. 🤝


W dzisiejszym dynamicznym i wymagającym świecieczęsto spotykamy się z różnymi sytuacjami, które wywołują silne emocje. Stres, wynikający m.in. z coraz większego tempa życia, rosnących oczekiwań i wymogów, a także nadmiaru informacji i zadań, skutkuje coraz częściej tzw. „wypaleniem uczniowskim".

Młodzi ludzie, podobnie jak dorośli, muszą radzić sobie z wieloma wyzwaniami. Od egzaminów szkolnych i podejmowania ważnych decyzji życiowych po napięte relacje z rówieśnikami i oczekiwania społeczne. Przy takiej presji zrozumienie, jak skutecznie zarządzać emocjami oraz stresem może okazać się kluczowym narzędziem do poznania samego siebie oraz wypracowania zachowań dążących do utrzymania, zdrowej i zgodnej z naszą naturą równowagi emocjonalnej.


Poradnik radzenia sobie ze stresem został stworzony specjalnie dla Was, aby dostarczyć wam praktycznych wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z nim radzić i budować odporność psychiczną. Wiedza zawarta w tej publikacji pomoże zrozumieć, że stres jest naturalną częścią życia oraz, że jest wiele sposobów na radzenie sobie z nim.


Narzędziownik możecie pobrać tutaj:


Narzędziownik dla młodzieży (1)
.pdf
Pobierz PDF • 7.22MB


2 wyświetlenia

Комментарии


bottom of page