top of page
  • Zdjęcie autoraMyślę, czuję, jestem

Podręcznik ze scenariuszami gier i zabaw dla rodziców

W ramach projektu - dla rodziców uczniów objętych programem pilotażowym przygotowaliśmy podręcznik zawierający przekrój scenariuszy gier i zabaw, które mogą być przeprowadzane zarówno podczas powrotu ze szkoły do domu, na spacerze, w samochodzie🚗, na zakupach 🛒 oraz gdziekolwiek indziej, tak, aby proces tworzenia więzi między rodzicem a dzieckiem był wzbogacony o aspekty edukacji emocjonalnej w każdym miejscu i czasie, jaki wybiorą.👥


Kompetencje rodzicielskie to umiejętności, które umożliwiają skuteczną interakcję i relację między rodzicem (dorosłą osobą) a dzieckiem. Te umiejętności są trwałymi cechami osobowościowymi i interpersonalnymi, które mogą ulegać modyfikacjom pod wpływem otoczenia. Kompetencje rodzicielskie obejmują zdolność radzenia sobie w różnych sytuacjach rodzic-dziecko, efektywne osiąganie celów wychowawczych oraz tworzenie i utrzymywanie pożądanej więzi wychowawczej z dzieckiem.


Niniejsze opracowanie to zbiór 14 scenariuszy zajęć mających na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych. Stanowią kompleksowy zestaw szkoleń dla rodziców, przydatny w pracy psychologów i pedagogów.


Mamy nadzieję, że proponowane szkolenia spotkają się z pozytywnym przyjęciem ze strony wszystkich osób i środowisk zainteresowanych pedagogiką rodziców. Prezentowane w książce szkolenia rozwijają wiele kompetencji, takich jak inteligencja interpersonalna (empatia i umiejętności społeczne) oraz inteligencja intrapersonalna (świadomość siebie, samokontrola i motywacja).


Publikację możecie pobrać tutaj:

Podręcznik dla rodziców -gry i zabawy
.pdf
Pobierz PDF • 1.86MB

1 wyświetlenie

Comments


bottom of page